اخبار شرکت
1396/11/10 سه شنبه
ارائه مقاله معماری جامع و ثبات سامانه های پرداخت توسط شرکت خدمات انفورماتیک

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک، مصطفی رستگار رئیس گروه توسعه نرم افزار و عاطفه احمدی کارشناس ارشد توسعه نرم افزار شرکت خدمات انفورماتیک در بخش ارائه مقالات نخستین روز هفتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت در برج میلاد تهران بطور مشترک مقاله ای با عنوان معماری جامع جهت مقیاس پذیری و افزایش بهره وری و ثبات سامانه های پرداخت ارائه کردند.
در ارائه این مقاله برای مخاطبان گفته شد: با توجه به استقبال روز افزون جامعه از بانکداری الکترونیکی، حجم تراکنش های مالی به شکل محسوس و چشمگیری افزایش یافته است که نظام پرداخت و سوییچ های شبکه بین بانکی نیز از این قاعده مستثنی نیست.
همچنین با گرایش جامعه به سمت ایجاد بسترهای نوین پرداخت، در آینده ای نزدیک، با پیاده سازی استانداردهایی نظیر PSD2، کسب و کارهای نوپا و فین تک ها آزادی عمل بیشتری در نظام پرداخت یافته و به شکل فزاینده ای از خدمات پرداخت بهره خواهند برد.
در نتیجه نیاز به مقیاس پذیری در سوییچ های پرداخت برای افزایش کارایی سامانه ها امری اجتناب ناپذیر است.
سامانه های نظام پرداخت عمدتا شامل تراکنش هایی است که برای انتقال وجه بین بانکی از حساب مبدا به حساب مقصد مورد استفاده قرار می گیرند؛ این تراکنش ها از بانک مبدا به سوییچ مرکزی ارسال، پردازش های لازم روی آن انجام شده و اطلاعات نهایی در سامانه مربوطه در نظام پرداخت ثبت می شود و در نهایت تراکنش ها به سمت بانک مقصد هدایت می شود.
برای افزایش کارایی، استفاده از معماری های توزیع شده و بکارگیری فناوری های لازم، در تولید سامانه های مقیاس پذیر نقش شایانی خواهند داشت بنابراین با این معماری مقیاس پذیری افقی و عمودی به سادگی امکان پذیر خواهد بود.
در این مقاله سعی شد یک راهکار جامع برای تولید سامانه های مقیاس بزرگ ارائه شود؛ در ادامه اشاره ای اجمالی به دستاوردهایی که تاکنون در راستای مقیاس پذیری حاصل شده، به مخاطبان ارائه شد و در نهایت با ارزیابی طراحی جدید در مقایسه با طراحی های سنتی، افزایش کارایی با استفاده از این روش به اثبات رسید.
 
.


نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت خدمات انفورماتیک می باشد