پیوندها

تاریخچه 

توسعه روزافزون و چشمگير حجم فعاليت هاي شركت خدمات انفورماتيك در قالب طرح جامع بانکداری الکترونیکی کشور به ویژه در زمينه‌هاي مخابراتي، تأمین شبکه مخابراتی اختصاصی VSAT، سامانه های ملی پرداخت و لزوم راه اندازي سایت های پشتیبان وايستگاه مركزي ماهواره‌اي در منطقه‌اي جغرافیایی دور از سایت تهران و همچنين امكان دسترسي سريع به تجهيزات فني مورد نياز بدون فوت وقت و صرف تشريفات اداري مربوط به واردات، ابتدا منجر به تأسيس شعبه شركت در بهمن 1378 و سپس به لحاظ افزايش حجم فعاليت‌ها و لزوم ايجاد ساختار مناسب، به منظور ایجاد ظرفیتهای جدید و تخصصي نمودن فعاليت ‌ها، شركت خدمات انفورماتيك كيش در تاريخ 14/7/79 بصورت سهامي خاص تأسیس گردید. 

مأموريت اصلي 

مأموریت اصلی شرکت خدمات انفورماتیک کیش، راهبری سایت پشتیبان راه دور سامانه های بانکی به ویژه سامانه های شتاب و شاپرک و همچنین تأمین زیرساخت های اطلاعاتی و ارتباطی جهت ارایه سرویس های بدون وقفه، پایدار، ایمن و با کیفیت تضمین شده در زمینه های ایجاد شبکه های اختصاصی انتقال، تبادل و نگهداری اطلاعات محرمانه بانکی می باشد.
اهداف و سیاست‌های کلان شرکت
شرکت خدمات انفورماتیک کیش، بعنوان مرکز داده پشتیبان راه دور سامانه های ملی پرداخت و به پیروی از سیاست ها و اهداف شرکت خدمات انفورماتیک در راستای طرح جامع بانکداری الکترونیکی کشور، در جهت تحقق این اهداف گام بر می دارد: 
•    ایجاد زیرساخت های اطلاعاتی و ارتباطی امن و ارایه خدمات پایدار.
•    اجرای توانمند مأموریت های حاکمیتی در حوزه راهبری و نگهداری سایت پشتیبان راه دور سامانه های ملی پرداخت(شتاب، شاپرک و ...).
در همین راستا مجموعه پروژه های و اقداماتی به شرح ذیل تعریف و اجرایی شده است:
•    طراحی، ایجاد، توسعه و نگهداری مراکز داده مبتنی بر فناوریها و استانداردهای بین المللی (EIA/TIA942).
•    ایجاد شبکه های اختصاصی انتقال اطلاعات بر روی بسترهای پیشرفته، پایدار و ایمن جهت تبادل اطلاعات سایت اصلی با سایت پشتیبان.
•    استقرار سیستم مدیریت امنیت اطلاعات(ISMS) اخذگواهینامه. ISO20071:2013
•    ارایه خدمات رایانش ابری(پروژه پَرسا) .

اعضای هیات مدیره و مدیرعامل

سید ابوطالب نجفی (رئیس هیات مدیره)
کارشناسی ارشد الکترونیک/ سخت افزار از دانشگاه Cranfield انگلستان
علی ثقفی (نائب رئیس هیات مدیره)
کارشناسی ارشد مدیریت از مرکز آموزش مدیریت دولتی
محمد علی جلیلی شهری (عضو هیات مدیره)
کارشناسی مهندسی و علوم کامپیوتر از دانشگاه شیراز
سید سعید رضوی (مدیرعامل)
کارشناسی ارشد تحقیق در عملیات از دانشگاه Southhampton انگلستان

رایانش ابری


 شركت خدمات انفورماتيك كيش علاوه بر مأموریت اصلی خود در خصوص راهبری سایت پشتیبان سامانه های شتاب، شاپرک و سایر سامانه های بانکی، در راستای تأمین زیرساخت های اطلاعاتی و ارتباطی جهت ارائه سرویس های پایدار، ایمن و با کیفیت تضمین شده، با استفاده از نیروی متخصص و کارآزموده خود اقدام به راه اندازی سرویس های رایانش ابری تحت عنوان پروژه پَرسا مبتنی بر نرم افزارهای تجاری و متن باز مانند (VMware,KVM,…)به شرح ذیل نموده است:

Infrastructure as a Service (IaaS)
Platform as a Service(PaaS)
Network as a Service
Backup as a Service
BigData as a Service 
Desktop as a Service(DaaS)
Anything as a Service(XaaS)

معرفی سرویس رایانش ابری پَرسا
Kish Informatics Services Corporation Cloud

همگام با توسعه روزافزون فن آوریهای ارتباطات و اطلاعات و نقش آن در زندگی انسانها ، هر روزه ابعاد جدیدی را متجلی می نماید، به
 گونه ای که زندگی در عصر حاضر بدون ارتباط مستمر با تجهیزات IT قابل تصور نیست.
تنوع کاربردها در کسب و کارهای مختلف و نیازهای روزافزون به منابع سخت افزاری و نرم افزاری پردازش اطلاعات، مدیران را با چالش های جدیدی روبه رو ساخته است. 
بکارگیری تکنیک های مجازی سازی و ظهور خدمات و سرویس های مبتنی بر رایانش ابری، گزینه هایی جهت کاهش هزینه ها، استفاده بهینه و اشتراکی از منابع سخت افزاری و نرم افزاری و از طرفی پاسخگویی سریع به تغییرات تکنولوژی می باشد.
خدمات رایانش ابری به عبارت ساده، ارائه و تامین منابع پردازشی مورد نیاز کاربران، برحسب تقاضا و در هر زمان است.
منابع پردازشی،  طیف وسیعی از سخت افزارها و نرم افزارها را شامل میشوند. رایانش ابری در واقع حاصل تکامل و انطباق 
تکنولوژی های موجود است.
یکی از مهمترین اهداف رایانش ابری، امکان استفاده کاربران از تمامی تکنولوژی های نوین در حداقل زمان ممکن و بدون نیاز به کسب دانش فنی و جزییات می باشد. بدین ترتیب رایانش ابری نقش مهمی در کاهش هزینه ها و دستیابی به آخرین فناوریها داشته و باعث 
می شود کاربران بر روی اهداف تجاری خود تمرکز نموده تا درگیر جزئیات مباحث فنی فناوری اطلاعات نگردند.
رایانش ابری نه تنها منابع پردازشی را بین کاربران به اشتراک گذارده، بلکه با استفاده مجدد و بهینه از منابع باعث کاهش هزینه ها و استفاده حداکثری از منابع مراکز داده می گردد.
سرویس ها و خدمات رایانش ابری
در محیط های رایانش ابری، بر اساس نیازهای کاربران(شرکت های کوچک و بزرگ تجاری، افراد حقیقی و ...) سرویس های متنوعی به آنان ارائه میگردد. سه نوع اصلی این سرویس ها عبارتند از:
Software as a Service (SaaS)
Infrastructure as a Service (Iaas)
Platform as a Service (PaaS)
امروزه این خدمات و سرویس ها بر بستر شبکه های ارتباطی پرسرعت و با استفاده از مرورگرهای وب (Browser) و بر پایه فن آوریهای مجازی سازی و بر حسب نیازکاربران ارائه می شود.
 Hadoop as a Service   هادوپ یک چارچوب نرم افزاری متن باز است که پردازش توزیع شده داده های بزرگ را بر روی
 خوشه هایی از سرورها ممکن می سازد. این چارچوب که به زبان جاوا نوشته شده است، برای انجام پردازش توزیع شده بر روی هزاران ماشین با ضریب خطای بسیار اندک طراحی شده است.فیسبوک و یاهو از استفاده کنندگان برجسته هادوپ هستند.
با توجه به اهمیت کلان داده ها، شرکت خدمات انفورماتیک کیش اقدام به پیاده سازی Hadoop As a Service به روی بستر امنPrivate  Cloud خود نمود و این خدمت نیز از طریق سرویس رایانش ابری(پرسا) آماده بهره برداری می باشد.

آدرس: جزیره کیش، میدان ساحل، ایستگاه مرکزی ماهواره ای شرکت خدمات انفورماتیک کیش
تلفن: 02-44420460-076            نمابر: 44421063-076                      کد پستی: 7941763151
سایت: http//www.kisc.co.ir                         ایمیل: info@kisc.co.ir

اطلاعات بیشتر ...
محصولات

وب سایت :  http://kisc.co.ir
ایمیل:  info@kisc.co.ir  

 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت خدمات انفورماتیک می باشد