درباره شرکت
به نام خدا
 
نظام بانکداری ایران به واسطه گشایش‌های سیاسی، تجاری حاصل شده پس از برجام از یک سو و نیاز به تحولات جدید داخلی و همسویی با استانداردهای نظام‌های مالی بین‌المللی، وارد یک مرحله گذار حساس و بی‌سابقه شده است.
امروز، بی‌شک با مجموعه‌ای از تحولات و تغییرات بنیادین و اساسی در نظام پولی و مالی کشور مواجه هستیم. پر بیراه نخواهد بود اگر از آن با عنوان "انقلاب فناوری در مجموعه بانکداری ایران" نام برد. انقلابی که دیگر گریزی از آن وجود ندارد و هر گونه کندی و سستی در پذیرش آن ما را در یک دوراهی فرصت و تهدید قرار می‌دهد.
«تهدید» از آن جهت که در صورت تعلل با تحمیل بی قیدو شرط خواست های نظام بانکی دنیا مواجه شده و به سمت وابستگی فناورانه به ادوات، راهکارها و نرم‌افزارهای خارجی بانکی هدایت خواهیم شد. موضوعی که سال‌ها پیروزمندانه با اتکا به توان یکایک فرزندان این مرز و بوم بر آن فائق آمده ایم و «فرصت» از آن جهت که با توجه به تجربیات سنوات گذشته در پذیرش الزامات و زیرساخت‌های مبتنی بر فناوری‌های خارجی، حال به این باور رسیده‌ایم که خود با اتکا به توانمندی انسانی، نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و راهکارهای بومی و مورد نیاز در داخل، می‌توانیم نظام فناورانه بانکی مقتدر و در تعامل برد- برد با بازارهای جهانی را به منصه ظهور بگذاریم.
تاکید می‌شود که در معماری نظام جدید بانکداری ایران، با توجه به راهکارهای کلان مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و تحمیل تهدیدهای احتمالی از خارج، بی‌شک "بومی‌سازی" کلیدواژه و زیربنای این معماری نوین محسوب می‌شود.
در کنار تمام این موارد، امروزه دنیا به سمت استفاده حداکثری از فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی در تمام عرصه‌ها از جمله بانکداری در حال حرکت است که فلسفه این تحولات بر کاهش هزینه، ارایه سریع‌تر خدمات، تدوین خدمات نوین، مبارزه با پولشویی و مزیت‌های بی‌شمار دیگر استوار شده است، تا جایی که از غول‌های سازنده موبایل گرفته تا گردانندگان شبکه‌های اجتماعی را نیز به این سمت کشانده است و هر تاخیر در تصمیم گیری، ما را با موجی از امکانات و ابزارهایی مواجه خواهد نمود که مرزهای حیاتی در نظام بانکداری کشور را به چالش خواهند کشید. موضوعی که خوشبختانه ماحصل آن اکنون در صدر توجه برنامه‌ریزان، مدیران و نهادهای تصمیم‌ساز حاکمیتی و دولتی قرار گرفته است.
شرکت خدمات انفورماتیک، با درک این تحولات، فرصت‌ها و تهدیدهای داخلی و بین‌المللی و عمل به ماموریت‌ها و رسالت‌های ملی خود، از سال‌های گذشته نقشه راه نهاد ارشد را در حوزه بانکداری الکترونیک، اساس و بنای مطالعات، برنامه ها و  اقدامات خود قرار داده است.
از این جهت است که شرکت خدمات انفورماتیک به اعتبار تجربه و توانمندی حاصل شده در این سال‌ها، همچنان به عنوان بازوی اجرایی و مطمئن نهاد ارشد در پایه‌گذاری سامانه‌های حاکمیتی و سرویس دهنده اصلی به صنعت بانکی کشور، امروز با افتخار طراحی و اجرای پروژه‌های عظیم و کلانی همچون شتاب، شاپرک، چکاوک و راهبری سامانه های بانک های بزرگ کشور به مانند ملی و صادرات و ده ها عنوان خدمت دیگر را در کارنامه حرفه‌ای خود داشته و به آن می‌بالد.
این بالیدن صرفا از جهت عمل به وظایف و مسئولیت‌هایمان نیست. ما امروز توانسته‌ایم کارکنان و مدیرانی را تقدیم ایران اسلامی کنیم که تا حد چشمگیری کشور را از حیث وابستگی در این حوزه کلیدی ‌خارج کرده و شانه به شانه تحولات جهانی پیش روند.
این مهم و دستاوردهای ملی جز با اعتماد مدیران عالی و ارشد نظام بانکی ایران به توانمندی کارکنان خدوم و سربلند شرکت خدمات انفورماتیک میسر نمی‌شد، که در نوع خود جای قدردانی دارد.
در نهایت بار دیگر به نمایندگی از شرکت خدمات انفورماتیک، ضمن ارج نهادن به این اعتماد، اعلام می‌کنیم که همواره در خط مقدم گشایش‌های فناورانه در نظام بانکی ایران ایستاده‌‌ایم و خدمت به ایران اسلامی را با تمام توان ادامه خواهیم داد.
                                                                سید ابوطالب نجفی
                                                               مدیرعامل

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت خدمات انفورماتیک می باشد