اخبار شرکت
1397/11/10 چهارشنبه
انقلاب بلاک چین در سال 2030 به انقلاب اشیا منجر خواهد شد

معاون امنیت شرکت خدمات انفورماتیک تاکید کرد: انقلاب بلاک چین در سال 2030 به انقلاب اشیا منجر خواهد شد و اقتصاد و جامعه مبتنی بر اشیا و الگوریتم ها جایگزین عامل انسانی می شود.
نوش آفرین مومن واقفی در میزگردی که با عنوان «چرا انقلاب؟ چرا بلاک چین؟» در هشتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت برگزار شد با بیان اینکه هر انقلابی با فضای آرمانی شروع می شود گفت: هر چند ذات فناوری بلاک چین به آنارشیست نسبت داده می شود اما ویژگی های خاص این فناوری باعث شده توجه بانک های مرکزی، غول های فناوری و شرکت های فین تک به سمت آن جلب شود که این رویکرد به یک فناوری نوین، در نوع خود بی نظیر است.
وی با بیان اینکه بلاک چین قسمتی از موج دیجیتالی است که نمی توانیم آن را نادیده بگیریم و نیاز به نگاه واقع بینانه و برنامه ریزی برای بهره برداری موثر از این فناوری و توهم زدایی از آن است، گفت: آنچه که مهم است توهم زدایی از این فناوری است و بیت کوین اولین ظهور و کاربرد این فناوری است که آینده آن نیز مخالفان و موافقان جدی دارد.
وی در عین حال بیان کرد: در دنیا سرمایه گذاری در فناوری بلاک چین توسط بانک ها و سازمان ها مورد توجه جدی قرار گرفته اما بیشتر موارد در مرحله تحقیق و توسعه و پروتوتایپ است و موارد اندکی به مرحله تجاری رسیده است.
معاون امنیت شرکت خدمات انفورماتیک همچنین بیان کرد: بلاک‌چین فناوری است که با ظهور بیت کوین، معرفی شد اما بسیار فراتر از رمزارزها و انتقال پول است. این فناوری با معماری خاص خود می‌تواند از انواع مختلف معاملات، رویدادها، مدیریت اسناد، مدیریت حق مالکیت فکری، رای گیری، هدایت زنجیره تامین و بسیار فراتر از آن پشتیبانی کند.
می‌تواند به کاهش هزینه‌ها، بهبود فرایندهای خاص، ردیابی اطلاعات مشتری، افزایش امنیت و کاهش تقلب و کلاه‌‌برداری و نیز افزایش شفافیت کمک کند؛ اما فناوری بنیادی بلاک‌چین برای پیاده‌سازی در کاربردهای تجاری گسترده، هنوز آماده و آزمایش شده نیست. این فناوری دچار سردرگمی واژه‌ها و انتظارات غیرواقع بینانه شده است.
مومن واقفی در عین حال بیان کرد: بهره برداری از مزایای این فناوری در کشور در قالب تعامل و همکاری همه ذی نفعان میسر است
 .


نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت خدمات انفورماتیک می باشد